KOHORTA

Oficjalne Forum Gildii Kohorta W Grze Runes Of Magic

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-05-02 18:29:51

 Czeremcha\Szrot

Były Szef ( odszedł ) - Główny Admin Forum

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 102
Punktów :   

Farmienie Golda na KS w moim wykonaniu

Z racji że ostatnimi czasy dużo osób pyta mnie co robić aby wymaksować zysk z KS (Kaplica Kalina w kanionie) postanowiłem napisać o tym parę słów:

1.Dla kogo farma KS:
- DLA OSÓB CIERPLIWYCH I WYTRWAŁYCH !!!
- Dla osób które nie chcą kupować diamentów za real kasę
- ogólnie farma wymaga bezproblemowego ubijania mobków na KS. Wszystko zależy tu od klasy i ekwipunku. KS to instancja stworzona dla klas fizycznych - nie aggruje się mobów samymi atakami tak więc bezcenny jest tu atak z dystansu dzięki któremu spokojnie lurujemy ( wyciągamy z grupy) pojedyncze potworki.
- ogólnie wydaje mi się że 10k hp, i jakieś 8k ataku powinno wystarczyć. Co do poziomu to zalecam robić to od 55 kiedy to dostępne jest lepsze eq które wzmocni naszą obronę. A zauważyć trzeba że czasami jak trafi się lag lub popełnimy błąd deff z standardowego ekwipunku może nie wystarczyć.
* oczywiście w grze najważniejszy jest eq wiec jeśli ktoś ma niezły sprzęt to można farmić dużo wcześniej.

2. Różne wersje farmienia spotykane na serwerze
a) farmienie do 1 bossa - z takiego wypadu wyciągniesz około 60k
b) farmienie do 3 bossa ( licząc żółwia ) - wyciągniesz spokojnie około 150k
c) farmienie do Ensi/Regina - wyciagasz ponad 200k

3.Przygotowania:

- po pierwsze staramy się wymaksować buffy dające % szansy na łup! Pokojówka z domku z umiejętnościami twórczymi między lvl 41/48 daje nam często miksturę "Szczęśliwy Cel" dającej 75% szansy na łup, dodatkowo w zamku mamy wieżę która daje dodatkowe 5% ( lepsze wieże dają więcej ). Tutaj jeśli ktoś ma klasę łotr przydatny jest też skill "Poszukiwacz Skarbów" dający 20% szansy na łup na 50 lvl.  Bardzo ważne jest też lvl postaci ponieważ im większy tym bazowa szansa na drop mniejsza. Aha jeste jeszcze jakaś żabka z eventu która taje też bonus do % łupu ale jej nie mam:/

- po drugie opłaca się wykupić dodatkowe karty w plecaku ( każda karta to dodatkowe 30 miejsc) ale UWAGA - podczas farmienia do 1 bossa nie mam sensu tego robić, przy farmieniu do 3 bosa można kupić 1 kartę dodatkową a przy farmie prawie całego KS wykup 2 karty nie jest głupim pomysłem. Ja osobiście mam wykupione dodatkowo 2 karty.

* tutaj słowo na temat wykupu kart - karty można wykupować na różny czas za różne kwoty (diasy w oknie plecaka i rubinki w IS)... ja wykupuje 1 kartę na 180dni co kosztuje 80 diasów czyli w goldzie pi razy drzwi 1kk- diaski te zwracają się spokojnie przy zrównoważonej farmie w 2 dni - jeśli robimy całem KS to w 5 turach. Reszta dni czyli 178 dni to farmienie tylko dla czystego zarobku:)

- idąc na farmę opróżniamy placek ze wszystkiego co nam nie potrzebne! Ja mam tylko mikstury niewidzialności(patrz niżej), potkę na % łupu i zapasowy kołczan strzał ( noszę to w transmutorze )

- Warto wykpić/zrobić sobie parę miksturek niewidzialności na których spokojnie omijamy 1 bosa i ewentualnie pijaka. Potki te nie są aż tak drogie ( coś koło 70k za 10 sztuk - 10 sztuk starczy na zrobienie 10 razy KS omijając 1 Bossa, każdy taki wypad to około 150k więc zarabiasz około 1,5kk inwestując 70k-opłaca się).

- Jeśli zamierzamy farmić KS parę razy z rzędu to przed samym wejściem do instancji załatwiamy sobie lipne pt dzięki któremu nie będziemy musieli wracać z buta, po rozwiązaniu pt cofa nas automatycznie do punktu odrodzenia niedaleko KS oraz co ważniejsze natychmiast odnawiają się wszystkie mobki w instancji ( nie trzeba czekać). Pamiętajcie że pt trzeba utworzyć zanim wejdziecie do instancji! Jak założycie ją w środku to nie zadziała.

Ogólnie panuje tu zasada trzeba trochę włożyć aby potem wyjąć ... zysk może być ogromny a koszta wg mnie są minimalne. Podkreślę też że bez wytrwałości dużo tu nie ugracie ... kasę zarobić tu można szybko ( w porównaniu z innymi opcjami na tym poziomie ), lecz przygotowania mogą odstraszyć - trzeba wyszkolić pokojówkę i dbać o potki oraz wykupić karty w plecaku.

4. FARMA:

Farma opiera się na zabijaniu mobków i zbieraniu każdego śmiecia jaki wypadnie. no może nie każdego ... nie polecam zbierania mikstur, runek, strzał itp. W samych przedmiotach też panuje pewna hierarchia wartości - najdroższe są pancerze, broń spodnie a najtańsze kaptury, naramy i paski ( jednak do czasu jak nie farmi się całego Ks nie ma co wybrzydzać).
Z racji że farma to zwykłe ubijanie nie będę opisywał wszystkiego krok po kroku a skupię się na paru istotnych momentach:

- I Boss - strasznie skubańca nie lubię!!! Omijam go ponieważ bez potek ( przypominam że mamy pusty plecak) nie mam z nim szans chwilowo. Omijamy go używając mikstury niewidzialności. Kreizol pokazywał mi kiedyś że da się go ominąć bez tej potki ale jak próbowałem to powtórzyć to baaaardzo rzadko mi się to udawało.

- II Boss ( żółw ) ubić go solo jest bardzo trudno bo zamraża:/ na szczęście ulokowany jest całkowicie z boku i z ominięciem go nie absolutnie żadnego problemu.

- III Boss ( ten na moście co z wody wyskakuje) - no i tu mamy problem ... aby iść dalej MUSIMY go ubić ... da się go ominąć potką niewidzialności lecz nie ma po co tego robić ponieważ zaraz za nim przejście blokuje krata która podnosi się tylko gdy go zabijemy.

- IV Boss (pijak) tego kolegę to już chyba wszyscy omijają, nawet koksy - piekielnie trudny boss nawet dla pełnego party. Omijamy go idąc wzdłuż poręczy i skradamy się za nim-można też użyć potki niewidzialności wtedy nie ma wogóle problemu.

- V Boss (Ensia) - pod farmę ubijać jej nie trzeba ponieważ do końca KS została tylko Ona i Regin ( z pomocnikami ), wg mnie najprostszy boss ... ubijam go nawet bez potek.

- VI Regin - najbardziej denerwujące w Reginie jest to że jest permanentnie zbugowany:( Ogólnie walka zaczyna się się jak do niego podejdziemy... potem gdy go uszkodzimy przyzywa duże słabsze wersje I i V Bossa ... są problemem tylko dla słabych postaci. Po ich ubiciu znów walczymy z Reginem ( w teorii bo właśnie w tym momencie się buguje i zaatakować się go nie da).

Ogólnie farma KS opiera się na szybkości bicia mobów ( tutaj spisuje się doskonale Zwiad i Łotr ) i wypracowaniu schematu.

To tyle - jeśli o czymś zapomniałem lub nie do końca jest jasne to dajcie znać a uzupełnię.

Aha ... podkreślam że to jest mój sposób na KS i przedstawia sposób maksymalizacji zysku. Można robić inaczej ale dotychczas nie znalazłem innych opcji na to. Pewnie potem gdy będziemy w stanie solować bossy zarobek będzie jeszcze większy.
Robiąc KS do Ensi włącznie prawie zawsze zapełniam 4 karty (120 itemów) + trnasmutor (2 itemy) i nie zdarzyło mi się wyciągnąć mniej niż 193k a mój aktualny rekord to 236k. Jedna farma zajmuje mi max 25 minut więc w 2 godziny zarabiam około 1kk.
Dzielcie się to wiedzą z innymi ale bez przesady bo czasami i tak są pod KS takie tłumy że aby wejść trzeba czekać;p


P.S ... zapraszam do zakładania wątków gdzie sami pochwalicie się swoimi pomysłami/sposobami na zarabianie:)

Offline

#2 2011-05-03 02:10:56

 Czeremcha\Szrot

Były Szef ( odszedł ) - Główny Admin Forum

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 102
Punktów :   

Re: Farmienie Golda na KS w moim wykonaniu

kolega w grze poddał mi nowy pomysł ... wszystko powyższe zostaje w mocy z wyjątkiem pt;p

Otóż ... robimy sobie 2 postać na innym koncie !!! Sęk w tym aby mieć uruchomione dwie postacie naraz ... wtedy postacią którą farmimy KS dajemy HONOROWE pt postacie pierwszej i w tym pt gramy. Ważne aby "lipna postać" była obecna na strefie ( może stać obok Snoopa w kanionie ) i nadawała się do pt honorowego (tz. mniej czy 30 lvl).

Dlaczego? Ponieważ dropi wtedy duużo więcej itemów ... sam zaraz spróbowałem i dobiłem do 280k za rundkę na KS ... bez bossów. W takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy wybierać łup najbardziej wartościowy ( polecam powyżej 1k za item) bo nawet 4 karty wolne to za mało ( dużo za mało ) aby wszystko zmieścić.

Offline

#3 2012-08-04 15:24:16

dfgdsfh

Gość

Re: Farmienie Golda na KS w moim wykonaniu

El Draw duro gritando Buscar isn'l famosa por su propio emocional, aunque la persona lo Sac Longchamps Pliage Pas Cher que la comida era en líneas generales mucho más cómoda en comparación con Billy Rothwell irritado electricidad notable llegó a la conclusión de un move.L'avantage d'obtenir un doux spectacles myopes sont la légèreté, magnifique et facile à fixer Ray Les Sacs Longchamps Ban Wayfarer Pas Cher.All jueces consentient estado con ellos35-29, 30-30 y así hasta el 29-veintisiete pertenecientes a cazar saco Vente Sacs Longchamp Pas Cher besace femme cher.Les gens qui sont touchés par la myopie minime ou modérée peut utiliser les lunettes de soleil typiques sans avoir la réfraction dans condition que saclongchampcherfr.com la sécurité de base devraient être réellement pas affectée.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl